Apr 21, 2019 Last Updated 9:01 PM, Feb 20, 2019

G. Andrzejczyk - Bruno. Bioety…

Od Redakcji - nie sposób w krótkim teście opowiedzieć o jakieś dzi...

Adam Witold Wysocki nie żyje

Płaczmy, płaczmy, płaczmy lecz nie traćmy nadziei. Wolnomularstwo Polskie, a sz...

O masonerii we Wrocławiu

Zapraszamy na spotkanie z wolnomularzem, członkiem jednej z polskich lóż...

Pamięci bohaterskiego wolnomularza

Z wielkim wzruszeniem bracia Wielkiej Loży Francji dowiedzieli się dzisiaj o śmierci swojego brata, podpułkownika Arnaud Beltrame, członka szacownej loży Jerome Bonaparte na Wschodzie Rueil-Nanterre. Łączą siły, aby złożyć hołd temu człowiekowi bohaterowi, który wykazał poczucie obowiązku i przykładną ofiarę.


Ten akt odwagi i jego niezawodny patriotyzm ocaliły życie i przypomniały nam, że nigdy nie wolno nam pokłonić się barbarzyństwu. Wszystkie myśli Braci towarzyszą jego rodzinie w chwili wielkiego smutku
– czytamy m.in. w oficjalnym komunikacie, jaki wystosował Philippe Charuel, Wielki Mistrz Wielkiej Loży Francji.

Arnaud Jean-Georges Beltrame (18 kwietnia 1973 r. - 24 marca 2018 r.) był podpułkownikiem francuskiej żandarmerii i zastępcą dowódcy dywizji Aude Departamentalnej Żandarmerii. Zginął podczas ataku terrorystycznego w Trèbes, po tym, jak dobrowolnie zamienił się na zakładnika. Francuski prezydent Emmanuel Macron powiedział, że Beltrame zasłużył sobie na "szacunek i podziw całego narodu".

Bez wątpienia postawa Arnaud Beltrame wzbudza szacunek i podziw również w wielu Polakach, tak jak we wszystkich ludziach dobrej woli na całym Świecie.

Redakcja Rzeczpospolitej Wolnomularskiej przyłącza się do płynących z głębi serc wyrazów żalu i współczucia dla wszystkich bliskich Brata Arnaud Beltrame.

Płaczmy..., płaczmy..., płaczmy..., lecz nie traćmy nadziei.


jm

Skomentuj

Upewnij się, że uzupełnisz wszystkie pola oznaczone gwiazdką (*). Możesz używać podstawowych znaczników html.Wykonaj zadanie w okienku poniżej, żeby dodać komentarz

My na Facebooku

Subskrybuj nasz newsletter

Chcesz być na bieżąco z tym, co dzieje się w polskiej i nie tylko masonerii? Zapisz się na newsletter.

Najczęściej czytane

Wielki Wschód Polski 1910-18

13 Lis 2015 historia masonerii

Masońska symbolika dla laika

13 Lis 2015 Symbolika