Oct 22, 2018 Last Updated 9:06 PM, Oct 16, 2018

Adam Witold Wysocki nie żyje

Płaczmy, płaczmy, płaczmy lecz nie traćmy nadziei. Wolnomularstwo Polskie, a sz...

O masonerii we Wrocławiu

Zapraszamy na spotkanie z wolnomularzem, członkiem jednej z polskich lóż...

Kartka z kalendarza – Mały ksi…

75 lat temu, 6 kwietnia 1943 r., nakładem nowojorskiego wydawnictwa Reynal &...

Reaktywacja

Rzeczpospolita Wolnomularska Rzeczpospolita Wolnomularska

Drodzy Czytelnicy, jak zapewne zauważyliście po niespełna tygodniowej przerwie Rzeczpospolita Wolnomularska wznowiła działalność. Konstytuujące się i organizujące kolegium redakcyjne pragnie kontynuować linię programową nakreśloną przez Braci założycieli, a to ponadobediencyjny charakter portalu i misję informowania o tym, co dzieje się przede wszystkim w polskiej, ale również zagranicznej masonerii.

Z nadzieją na spełnienie oczekiwań Czytelników dziękujemy serdecznie Braciom założycielom i prowadzącym Rzeczpospolitą Wolnomularską: Bratu Przemkowi - pomysłodawcy portalu i jego nazwy, Bratu Marcinowi - autorowi tekstów, a szczególnie Bratu Michałowi, który od dłuższego czasu właściwie jednoosobowo dźwigał na swych barkach odpowiedzialność za portal. Sądzimy, że jesteśmy w tym nie tylko wyrazicielami odczuć nas samych - Waszych następców, ale przede wszystkim Czytelników.

Oczekując Waszych uwag, wrażeń, a także tekstów, zarówno od Wolnomularzy, jak i sympatyków Sztuki Królewskiej, zachęcamy do odwiedzin i lektury Rzeczpospolitej Wolnomularskiej. Pamiętajcie, że jesteśmy też na FB: www.facebook.com/rzeczpospolitawolnomularska

np, jm

1 komentarz

  • Link do komentarza Jacek St. Jacek St. niedziela, 04 marzec 2018 22:59

    Dzięki Ci W:. A:. W:. że Ziemia jest jeszcze miejscem gdzie: "... Ludzi dobrej woli jest więcej i mocno wierzę w to, że ten Świat, nie zginie nigdy dzięki Nim nie, nie, nieeeee..."

Skomentuj

Upewnij się, że uzupełnisz wszystkie pola oznaczone gwiazdką (*). Możesz używać podstawowych znaczników html.Wykonaj zadanie w okienku poniżej, żeby dodać komentarz

My na Facebooku

Subskrybuj nasz newsletter

Chcesz być na bieżąco z tym, co dzieje się w polskiej i nie tylko masonerii? Zapisz się na newsletter.

Najczęściej czytane

Wielki Wschód Polski 1910-18

13 Lis 2015 historia masonerii

Masońska symbolika dla laika

13 Lis 2015 Symbolika