Apr 21, 2019 Last Updated 9:01 PM, Feb 20, 2019

G. Andrzejczyk - Bruno. Bioety…

Od Redakcji - nie sposób w krótkim teście opowiedzieć o jakieś dzi...

Adam Witold Wysocki nie żyje

Płaczmy, płaczmy, płaczmy lecz nie traćmy nadziei. Wolnomularstwo Polskie, a sz...

O masonerii we Wrocławiu

Zapraszamy na spotkanie z wolnomularzem, członkiem jednej z polskich lóż...

Szkoła Sokratesa

Pieczęć Loży Szkoła Sokratesa Pieczęć Loży Szkoła Sokratesa

Taką nazwę nosi nowa Loża Doskonałości w Warszawie, której Światła zapalone zostały w sobotę, 24 lutego 2018 r. Uroczystości przewodniczył Suwerenny Wielki Komandor Rady Najwyższej 33 i Ostatniego Stopnia Rytu Szkockiego Dawnego Uznanego Dla Polski i Krajów Bałtyckich Brat Waldemar Gniadek.

Warsztat ten założyli Mistrzowie pracujący w lożach błękitnych Wielkiego Wschodu Rzeczypospolitej Polskiej z Polski i Łotwy. Na pierwszego przewodniczącego loży wybrany został jednogłośnie Brat w 30. stopniu RSDU, którego wiedza i doświadczenie ze wszech miar predestynują do pełnienia tego zaszczytnego urzędu. Korzystając z okazji serdecznie mu gratulujemy i życzymy owocnej pracy na rzecz rozwoju wyższych stopni wolnomularstwa liberalnego w Polsce.

Pierwsze prace Loży Doskonałości „Szkoła Sokratesa” uświetniło wspomnienie życia i dokonań patrona warsztatu oraz jego szkoły filozoficznej, a także wygłoszenie deski poświęconej znaczeniu hasła i głównego symbolu czwartego stopnia Rytu Szkockiego Dawnego Uznanego.

Loża „Szkoła Sokratesa” pracuje w oparciu o regułę włoską, tak jak warsztaty doskonałości w czasach 20-lecia międzywojennego w naszym kraju. Cechą charakterystyczną tego systemu są prace w 9. stopniu symbolicznym.

Mistrzowie WWRP planują dalszy rozwój warsztatów wyższych stopni. O wydarzeniach tych będziemy na bieżąco informować.

jm

Skomentuj

Upewnij się, że uzupełnisz wszystkie pola oznaczone gwiazdką (*). Możesz używać podstawowych znaczników html.Wykonaj zadanie w okienku poniżej, żeby dodać komentarz

My na Facebooku

Subskrybuj nasz newsletter

Chcesz być na bieżąco z tym, co dzieje się w polskiej i nie tylko masonerii? Zapisz się na newsletter.

Najczęściej czytane

Wielki Wschód Polski 1910-18

13 Lis 2015 historia masonerii

Masońska symbolika dla laika

13 Lis 2015 Symbolika