Apr 21, 2019 Last Updated 9:01 PM, Feb 20, 2019

G. Andrzejczyk - Bruno. Bioety…

Od Redakcji - nie sposób w krótkim teście opowiedzieć o jakieś dzi...

Adam Witold Wysocki nie żyje

Płaczmy, płaczmy, płaczmy lecz nie traćmy nadziei. Wolnomularstwo Polskie, a sz...

O masonerii we Wrocławiu

Zapraszamy na spotkanie z wolnomularzem, członkiem jednej z polskich lóż...

Rzeczpospolita Wolnomularska zawiesza działalność

We wrześniu 2015 roku trójka zaangażowanych wolnomularzy z Loży Kultura na Wschodzie Warszawy postanowiła stworzyć ponadobediencyjny portal informacyjny, którego zadaniem była zmiana polskiego krajobrazu wolnomularskiego. Celem było krzewienie braterstwa, próba odnalezienia tego, co różne obediencje i loże sieroce (celowo nie używam słowa: dzikie) łączy, nie tego co dzieli. Wierzyliśmy w to, że wolnomularstwo to idea budowania, idea łączenia.  Sądziliśmy, że promocja wolnomularstwa jako sposobu na życie przy użyciu nowoczesnego medium, jakim jest portal internetowy przyniesie wiele dobrego. Z biegiem czasu okazało się, że byliśmy coraz bardziej osamotnieni w w naszym działaniu. Dziś, żaden z nas nie jest już aktywnym wolnomularzem, jesteśmy uśpieni z różnych przyczyn, osobistych dla każdego z nas.

Od ponad pół roku jestem w zasadzie samotnym redaktorem, do którego nie docierają żadne informacje z polskiej masonerii.

W chwili, w której to piszę jestem zdeterminowany do poświęcenia swojego czasu dla rodziny oraz dla mojego rozwoju zawodowego. Przez ostatni prawie rok szukałem osób w środowisku wolnomularskim, które miałyby czas i ochotę na poświęcenie odrobiny swojego czasu i zaangażowanie się w projekt Rzeczpospolitej Wolnomularskiej - niestety bez skutku. Uznaję, że prowadzenie serwisu wolnomularskiego przez człowieka, który jest de facto poza masonerią i jest uśpiony nie ma sensu.  W związku z tym pragnę poinformować, że z dniem dzisiejszym zaprzestaję aktualizowania serwisu. Zostanie on w Internecie w takim stanie, w jakim jest teraz. Wszystkich chętnych, którzy dają rękojmię rzetelnej i systematycznej pracy nad dalszym rozwojem, którzy mają jakiś konkretny pomysł czym Rzeczpospolita Wolnomularska powinna być proszę o kontakt. (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

MR ∴ (2018-02-25) 

1 komentarz

  • Link do komentarza Klaus Giza-Dąbrowski Klaus Giza-Dąbrowski poniedziałek, 26 luty 2018 13:57

    To przykra wiadomość. Przyznaję, że wielokrotnie mieliśmy różne - a nawet bardzo różne - zdanie na tematy związane z aktualną sytuacją wolnomularstwa w Polsce (i przedstawialiśmy je czasem w dość ostrej formie), ale redakcja wolnomularstwo.pl zawsze wychodziła z założenia, że najważniejsze jest to, by Czytelnik sam mógł wyrobić sobie zdanie, w oparciu o różnorodność punktów widzenia dostępnych na "rynku mediów wolnomularskich". Doceniam też bardzo nakład pracy, jaki został wykonany przez Redaktorów Portalu, wielość wartościowych artykułów i ciekawych newsów. Chciałbym życzyć Redaktorom Rzeczypospolitej Wolnomularskiej wszystkiego dobrego w ich życiu prywatnym i mam nadzieję, że za jakiś czas, kiedy pewne sprawy uda się poukładać, będzie nam dane spotkać się w loży. Mam też nadzieję, że Rzeczpospolita Wolnomularska jednak powróci!

Skomentuj

Upewnij się, że uzupełnisz wszystkie pola oznaczone gwiazdką (*). Możesz używać podstawowych znaczników html.Wykonaj zadanie w okienku poniżej, żeby dodać komentarz

My na Facebooku

Subskrybuj nasz newsletter

Chcesz być na bieżąco z tym, co dzieje się w polskiej i nie tylko masonerii? Zapisz się na newsletter.

Najczęściej czytane

Wielki Wschód Polski 1910-18

13 Lis 2015 historia masonerii

Masońska symbolika dla laika

13 Lis 2015 Symbolika