Feb 22, 2018 Last Updated 3:17 PM, Feb 15, 2018

Podpisano traktat przyjaźni po…

W dniu 14 lutego 2018 roku, w Warszawie, podczas niezwykle uroczystego spotkania...

Zmarł Br:. Andrzej Malinowski …

ANDRZEJ MALINOWSKI IN MEMORIAMZe smutkiem przychodzi mi żegnać Andrzeja Malinows...

prof. dr hab. Andrzej Mencwel …

Stowarzyszenie im. brata Edwarda Abramowskiego zaprasza na wykład profesora dr h...

Masońska wystawa na Uniwersytecie Gdańskim

Na Wydziale Historii szacownego Uniwersytetu Gdańskiego czynna jest  wystawa poświęcona wolnomularstwu (a wolnomularstwu gdańskiemu w szczególności).
 
Eksponowane są liczne plansze opowiadające o historii masonerii, o sławnych wolnomularzach, o stosunkach z kościołem etc. Specjalne miejsce zajmują w prezentacji loże gdańskie - od pod loży Pod Trzema Pionami po Eugenię pod Ukoronowanym Lwem (WLNP) i Gwiazdę Morza (WWRP).
W ramach wystawy zaprezentowano także liczne utensylia wolnomularskie - w tym przepiękny XIX-wieczny fartuszek 14 stopnia RSDiU. Są też między innymi fartuszki rytu Memphis-Misraim, Rytu Francuskiego i Rytu Operatywnego Salomona. Jest także blisko stuletnia książeczka z rytuałami RSDiU. 
W tym miejscu twórcy wystawy pragną złożyć serdeczne podziękowania dla Braci z współczesnej Loży Eugenia pod Ukoronowanym Lwem z których życzliwość i braterska pomoc pomogły  przygotować wystawę. 
Wystawa trwa do 18 grudnia. Wstęp - oczywiście - WOLNY.
Warto również wziąć udział w prelekcji, podczas której znany badacz wolnomularstwa Wojciech Mościbrodzki będzie mówił o Sztuce Królewskiej i o gdańskich lożach. Prelekcja odbędzie się w sobotę, 9 grudnia o godz. 17:00.

 

Skomentuj

Upewnij się, że uzupełnisz wszystkie pola oznaczone gwiazdką (*). Możesz używać podstawowych znaczników html.Wykonaj zadanie w okienku poniżej, żeby dodać komentarz

My na Facebooku

Subskrybuj nasz newsletter

Chcesz być na bieżąco z tym, co dzieje się w polskiej i nie tylko masonerii? Zapisz się na newsletter.

Najczęściej czytane

Loża żałobna za Księcia Józefa Poni…

27 Lis 2015 historia masonerii

Wielki Wschód Polski 1910-18

13 Lis 2015 historia masonerii