May 27, 2019 Last Updated 9:01 PM, Feb 20, 2019

G. Andrzejczyk - Bruno. Bioety…

Od Redakcji - nie sposób w krótkim teście opowiedzieć o jakieś dzi...

Adam Witold Wysocki nie żyje

Płaczmy, płaczmy, płaczmy lecz nie traćmy nadziei. Wolnomularstwo Polskie, a sz...

O masonerii we Wrocławiu

Zapraszamy na spotkanie z wolnomularzem, członkiem jednej z polskich lóż...

Brahms i wielcy kompozytorzy masońscy - zapis video

Muzyka masońska - Andante festivo Jean Sibeliusa.

Nagranie dokonane podczas koncertu inauguracyjnego pt. "Brahms i wielcy kompozytorzy masońscy" w ramach VI Międzynarodowego Brahms Festivalu we Wrocławiu w maju br.

Utwór wykonała orkiestra smyczkowa Amati Ensemble z Monachium, dyrygował (oraz wygłosił krótką prelekcję na temat trzechsetnej rocznicy masonerii oraz przynależności do niej wielu słynnych kompozytorów ) Jan Pogany, polski dyrygent, kompozytor i wiolonczelista, absolwent Wyższej Szkoły Muzycznej w Monachium oraz laureat wielu międzynarodowych konkursów kompozytorskich.

Jan Pogany był długoletnim dyrektorem muzycznym w jednym z teatrów muzycznych w Niemczech. Obecnie jest dyrektorem orkiestry Amati Ensemble München i realizuje swoją karierę głównie jako dyrygent i kompozytor, współpracując z różnymi orkiestrami, m.in. z Operą Królewską Muskat w Omanie. Jest także dyrektorem Międzynarodowego Brahms Festivalu we Wrocławiu i zamierza do festiwalowego programu wprowadzić na stałe temat kompozytorów masońskich zwłaszcza , że nie tylko Johannes Brahms ale także wielu słynnych muzyków było częstymi gośćmi w przepięknych barokowych salach Uniwersytetu Wrocławskiego , występowali tu m.in. Edward Grieg, Franciszek List oraz wielu innych znanych artystów. Tegoroczny ogromny sukces podczas koncertu inauguracyjnego pt. "Brahms i wielcy kompozytorzy masońscy", całkowicie wypełniona sala oraz liczne bisy i brawa na stojąco był dowodem dużego zainteresowania muzyką słynnych kompozytorów przynależących do masonerii.

Skomentuj

Upewnij się, że uzupełnisz wszystkie pola oznaczone gwiazdką (*). Możesz używać podstawowych znaczników html.Wykonaj zadanie w okienku poniżej, żeby dodać komentarz

My na Facebooku

Subskrybuj nasz newsletter

Chcesz być na bieżąco z tym, co dzieje się w polskiej i nie tylko masonerii? Zapisz się na newsletter.

Najczęściej czytane

Wielki Wschód Polski 1910-18

13 Lis 2015 historia masonerii

Masońska symbolika dla laika

13 Lis 2015 Symbolika