Aug 23, 2017 Last Updated 8:49 AM, Aug 18, 2017

Wyrazy solidarności z polskimi…

Redakcja Rzeczpospolitej Wolnomularskiej pragnie przekazać wyrazy głębokiego wsp...

Masońskie symbole w herbie mia…

W górach Ural, w  rejonie swierdłowskim niedaleko jak na rosyjskie w...

"Królewicz Olch" - r…

Z dedykacją dla jednego, wspaniałego B:., z podziękowaniem za braterskie spotkan...

Wielki Wschód Rzeczypospolitej Polskiej uruchomił stronę internetową

Wielki Wschód Rzeczypospolitej Polskiej, polska obediencja adogmatyczna, w dniu dzisiejszym uruchomiła swoją oficjalną stronę internetową dostępną pod adresem: www.wielkiwschodrp.pl

W serwisie znajdziemy wiele informacji na temat samej obediencji, w tym: idee którymi kierują się loże założycielskie, wyznawane wartości, dokładną strukturę i kontakty do wszystkich lóż. Zwraca uwagę otwarte podejście do kwestii często pomijanych lub ukrywanych w polskich realiach - na stronie dowiemy się z imienia i nazwiska kto jest obecnym Wielkim Mistrzem, a także kim są jego zastępcy. Wydaje się, że tego typu postawa jest wzorcowa i powinna przyczynić się do rozproszenia mitów o rzekomej tajności władz naszych organizacji (co byłoby sprzeczne nakazami demokratycznego państwa, nie mówiąc już o dobrych obyczajach).

Strona zawiera także skróconą historię wolnomularstwa - tak w Polsce, jak i na świecie. Serwis WWRP jest też miejscem, w którym zebrano linki do najcenniejszych zasobów w polskim i światowym Internecie, które prezentują rzetelną wiedzę o wolnomularstwie. Niewątpliwie dla niewolnomularzy interesujące będzie zapoznanie się z wybranymi deskami wolnomularskimi z różnych Lóż. To kolejny krok pozwalający na rozwianie szkodliwych mitów o masonerii.

Wszystkie osoby zainteresowane masonerią, bądź chcące wstąpić w szeregi Zakonu znajdą w serwisie potrzebne informacje oraz kontakty zarówno z władzami Zakonu, jak i z poszczególnymi lożami i trójkątami wolnomularskimi pracującymi pod auspicjami Wielkiego Wschodu Rzeczypospolitej Polskiej. Godne pochwały jest także to, że mimo niewątpliwych różnic dzielących WWRP i WWP, w zakładce "wolnomularstwo w Internecie" odnajdziemy także i link do tej ostatniej obediencji. WWP jest także wymieniony jako jedna z ważniejszych obediencji adogmatycznych w Polsce. Wydaje się to godnym naśladowania przykładem - w końcu wszyscy wolnomularze należą do jednej, wielkiej Rodziny.

1 komentarz

  • Link do komentarza Antoni Antoni wtorek, 04 lipiec 2017 04:11

    Piękna strona. Mnóstwo rzetelnych i wyważonych informacji.

Skomentuj

Upewnij się, że uzupełnisz wszystkie pola oznaczone gwiazdką (*). Możesz używać podstawowych znaczników html.Wykonaj zadanie w okienku poniżej, żeby dodać komentarz

My na Facebooku

Subskrybuj nasz newsletter

Chcesz być na bieżąco z tym, co dzieje się w polskiej i nie tylko masonerii? Zapisz się na newsletter.

Najczęściej czytane

Loża żałobna za Księcia Józefa Poni…

27 Lis 2015 historia masonerii

Wielki Wschód Polski 1910-18

13 Lis 2015 historia masonerii