Aug 23, 2017 Last Updated 8:49 AM, Aug 18, 2017

Wyrazy solidarności z polskimi…

Redakcja Rzeczpospolitej Wolnomularskiej pragnie przekazać wyrazy głębokiego wsp...

Masońskie symbole w herbie mia…

W górach Ural, w  rejonie swierdłowskim niedaleko jak na rosyjskie w...

"Królewicz Olch" - r…

Z dedykacją dla jednego, wspaniałego B:., z podziękowaniem za braterskie spotkan...

Muzyka jako sposób na walkę z ubóstwem i wykluczeniem?

W takim duchu działa brytyjski The Choir with No Name, który wsparła Masonic Charitable Foundation. Jak mówi Caroline McHale z MCF, chór nie jest tylko grupą śpiewających ludzi. Buduje się tu kompetencje społeczne, wzajemne zaufanie, uczy tolerancji wobec innych. Jest szansą powrotu do wspólnoty dla osób wykluczonych ze społeczeństwa. Jedną z osób związanych z Chórem jest 41-letni Stef, były narkoman, który wpadł w nałóg w wieku 19 lat, a na narkotyki pracował także jako prostytutka. „Przyszedłem do chóru — mówi —ponieważ potrzebowałem czegoś pozytywnego, na czym mógłbym się skoncentrować”.

Do Chóru nie ma przesłuchań, nie ma opłat ani obowiązku uczestniczenia we wszystkich cotygodniowych spotkaniach. Inicjatywa okazała się na tyle owocna, że pod wspólnym szyldem działają w Wlk. Brytanii cztery zespoły: dwa w Londynie i po jednym w Birmingham oraz Liverpoolu.

Chór ma swoją stronę internetową: http://choirwithnoname.org/

Tekst za: http://www.freemasonrytoday.com/freemasonry-cares/masonic-charitable-foundation/giving-a-voice 

1 komentarz

  • Link do komentarza Bogdan Bogdan sobota, 07 styczeń 2017 22:22

    Bez wątpienia jest we współczesnym świecie wielu ludzi wykluczonych, myślę, że będzie ich jeszcze więcej. Plagą świata Zachodu jest dodatkowo "samotność w tłumie', ludzie czują się samotni, zagubieni, związani z innymi tylko bardzo luźnymi (często wirtualnymi) relacjami.
    Z tego punktu widzenia opisana inicjatywa jest świetnym pomysłem, na pewno jest to metoda na walkę z wykluczeniem, pozwala nadać sens życiu wielu osobom.

    Nie jest to typowa metoda walki z ubóstwem. Jednak poznanie innych, rzeczywista przynależność do pewnej społeczności, odnalezienie celu w życiu buduje poczucie własnej wartości, a to pomaga ludziom również w codziennym trudzie radzenia sobie z przeciwnościami.

    Generalnie bardzo przydatna i pozytywna inicjatywa. Oby więcej analogicznych projektów.

Skomentuj

Upewnij się, że uzupełnisz wszystkie pola oznaczone gwiazdką (*). Możesz używać podstawowych znaczników html.Wykonaj zadanie w okienku poniżej, żeby dodać komentarz

My na Facebooku

Subskrybuj nasz newsletter

Chcesz być na bieżąco z tym, co dzieje się w polskiej i nie tylko masonerii? Zapisz się na newsletter.

Najczęściej czytane

Loża żałobna za Księcia Józefa Poni…

27 Lis 2015 historia masonerii

Wielki Wschód Polski 1910-18

13 Lis 2015 historia masonerii