Feb 22, 2018 Last Updated 3:17 PM, Feb 15, 2018

Podpisano traktat przyjaźni po…

W dniu 14 lutego 2018 roku, w Warszawie, podczas niezwykle uroczystego spotkania...

Zmarł Br:. Andrzej Malinowski …

ANDRZEJ MALINOWSKI IN MEMORIAMZe smutkiem przychodzi mi żegnać Andrzeja Malinows...

prof. dr hab. Andrzej Mencwel …

Stowarzyszenie im. brata Edwarda Abramowskiego zaprasza na wykład profesora dr h...

Wielka Żeńska Loża Rumunii

W lutym tego roku na Wschodzie Bukaresztu odbyły się prace Wielkiego Warsztatu Wielkiej Żeńskiej Loży Rumunii, powstałej w 1922 roku,  jednej z najstarszych i najistotniejszych obediencji żeńskich w kontynentalnej Europie.  Przedmiotem prac były wybory na urząd Wielkiej Mistrzyni i Zastępczyń Wielkiej Mistrzyni Wielkiej Żeńskiej Loży Rumunii na lata 2017 – 2019.

W wyniku wyborów wyłoniono następujący skład rady:

Siostra Daniela Popa  (33°) - Wielka Mistrzyni, oraz siostry: Anca Gheorghiu, Carmen Huzu, Ava Negoescu, wybrane na urzędy  Zastępczyń  Wielkiej Mistrzyni

Zamiarem nowej Wielka Mistrzyni jest dalszy harmonijny rozwój masonerii kobiecej w Rumunii w duchu nakreślonym przez sześć poprzedzających ją na tym stanowisku sióstr; rozwój nastawiony na dalsze budowanie pozytywnego obrazu wolnomularstwa żeńskiego w rumuńskim społeczeństwie, którego codzienne funkcjonowanie w duchu poszanowania praw kobiet, wolności myśli i sumienia jest celem, do którego WŻLR będzie dążyć. 

W tym roku mija 95 lat od powstania Obediencji. Każda z sióstr wybranych na urzędy podkreślała konieczność kontynuacji dotychczasowych dokonań ze szczególnym nastawieniem na konieczne zmiany w świetle zmieniającego się świata. Siostry uwypukliły także wartość dalszego umacniania wolnomularstwa w Rumunii oraz dalszego pogłębiania współpracy w duchu braterstwa z innymi organizacjami masońskimi w Rumunii i poza jej granicami. W sposób szczególny podkreślono konieczność dalszej współpracy z organizacjami międzynarodowymi, jak: CLIPSAS, ECOSOC, CPMAM, REHFRAM, COMAM, CIMAS i UMB.

Źródło: glfrnews.blogspot.ru

Skomentuj

Upewnij się, że uzupełnisz wszystkie pola oznaczone gwiazdką (*). Możesz używać podstawowych znaczników html.Wykonaj zadanie w okienku poniżej, żeby dodać komentarz

My na Facebooku

Subskrybuj nasz newsletter

Chcesz być na bieżąco z tym, co dzieje się w polskiej i nie tylko masonerii? Zapisz się na newsletter.

Najczęściej czytane

Loża żałobna za Księcia Józefa Poni…

27 Lis 2015 historia masonerii

Wielki Wschód Polski 1910-18

13 Lis 2015 historia masonerii