Sep 26, 2017 Last Updated 1:18 PM, Sep 23, 2017

Karol Wojciechowski - Zasady r…

Na prośbę autora niezwykle ważnej pozycji w dziejach polskiej masonologii, Bitwy...

Łazienki jako zakamuflowany ko…

W najbliższą niedzielę razem z warszawskim przewodnikiem Danielem Echaustem będz...

XVII Konwent Krajowy Federacji…

16 września w swojej warszawskiej siedzibie obradował siedemnasty konwent krajow...

Wielka Żeńska Loża Rumunii

W lutym tego roku na Wschodzie Bukaresztu odbyły się prace Wielkiego Warsztatu Wielkiej Żeńskiej Loży Rumunii, powstałej w 1922 roku,  jednej z najstarszych i najistotniejszych obediencji żeńskich w kontynentalnej Europie.  Przedmiotem prac były wybory na urząd Wielkiej Mistrzyni i Zastępczyń Wielkiej Mistrzyni Wielkiej Żeńskiej Loży Rumunii na lata 2017 – 2019.

W wyniku wyborów wyłoniono następujący skład rady:

Siostra Daniela Popa  (33°) - Wielka Mistrzyni, oraz siostry: Anca Gheorghiu, Carmen Huzu, Ava Negoescu, wybrane na urzędy  Zastępczyń  Wielkiej Mistrzyni

Zamiarem nowej Wielka Mistrzyni jest dalszy harmonijny rozwój masonerii kobiecej w Rumunii w duchu nakreślonym przez sześć poprzedzających ją na tym stanowisku sióstr; rozwój nastawiony na dalsze budowanie pozytywnego obrazu wolnomularstwa żeńskiego w rumuńskim społeczeństwie, którego codzienne funkcjonowanie w duchu poszanowania praw kobiet, wolności myśli i sumienia jest celem, do którego WŻLR będzie dążyć. 

W tym roku mija 95 lat od powstania Obediencji. Każda z sióstr wybranych na urzędy podkreślała konieczność kontynuacji dotychczasowych dokonań ze szczególnym nastawieniem na konieczne zmiany w świetle zmieniającego się świata. Siostry uwypukliły także wartość dalszego umacniania wolnomularstwa w Rumunii oraz dalszego pogłębiania współpracy w duchu braterstwa z innymi organizacjami masońskimi w Rumunii i poza jej granicami. W sposób szczególny podkreślono konieczność dalszej współpracy z organizacjami międzynarodowymi, jak: CLIPSAS, ECOSOC, CPMAM, REHFRAM, COMAM, CIMAS i UMB.

Źródło: glfrnews.blogspot.ru

Skomentuj

Upewnij się, że uzupełnisz wszystkie pola oznaczone gwiazdką (*). Możesz używać podstawowych znaczników html.Wykonaj zadanie w okienku poniżej, żeby dodać komentarz

My na Facebooku

Subskrybuj nasz newsletter

Chcesz być na bieżąco z tym, co dzieje się w polskiej i nie tylko masonerii? Zapisz się na newsletter.

Najczęściej czytane

Loża żałobna za Księcia Józefa Poni…

27 Lis 2015 historia masonerii

Wielki Wschód Polski 1910-18

13 Lis 2015 historia masonerii